Obróbka CAD/CAM radan. Elementy blaszane - cięcie, gięcie, nesting

Wiadomości


24.05.2013

Automatyczna obróbka może być prosta

Automatyczna obróbka może być prosta

Podczas obróbki wielu elementów na jednym arkuszu, ważne jest, aby technolog mógł zastosować technologię taką, jaką uważa za słuszną w danym przypadku. Ponadto musi mieć możliwość szybkiej obróbki elementów, ze względu na terminy wykonania zleceń. Aby tego dokonać, w oprogramowaniu do wycinania bądź wykrawania, potrzebne są opcje, umożliwiające szybkie i sprawne ustawienie działania automatycznej obróbki. Radan jest takim oprogramowaniem, które posiada takie rozwiązania i które mogą być szybko i sprawnie ustawione a nawet edytowane.

Ustawienie automatycznej obróbki w Radan, polega na ustawieniu parametrów technologicznych dla danego materiału o określonej grubości. Opcja ta sprawia, że możemy ustawić działanie automatu na wszystkie typy materiałów i grubości, jakie tylko obrabiamy. Parametry jakie można ustawić w obróbce, to między innymi typy wejść i wyjść, mostki, makra, czy wiele innych opcji ułatwiających obróbkę elementów.

radan automatyczna obróbka

automatyczna obróbka radan

W automatycznym działaniu systemu Radan istotne jest to, że nawet po zastosowaniu automatycznej obróbki, zawsze możemy ją edytować i ustawić na innych parametrach i od razu zobaczyć wynik zmian. Takie możliwości pozwalają na sprawdzenie wielu wariantów obróbki i wybraniu najkorzystniejszej.

Prawidłowe ustawienie działania obróbki automatycznej, w znaczący sposób przyspiesza oraz poprawia jakość pracy, a to dzisiaj jest nieodzownym współczynnikiem wpływającym na jakość i konkurencyjność wykonywanej pracy.

Powrót

Poprzednia: Aktualności    Następna: Wdrożenia 
Szybki dostęp
Zestaw dedykowanych narzędzi